Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Las Vegas: Zaujímavosti o meste plnom prezývok

Las Vegas: Zaujímavosti o meste plnom prezývok

Napriek tomu, že Las Vegas nie je hlavným mestom v americkom štáte Nevada, ide bez pochyby o jedno z najslávnejších amerických miest. Pozrite si zaujímavosti o meste, ktoré v skutočnosti nesie množstvo prezývok.

Názov Las Vegas

Názov Las Vegas v skutočnosti pochádza zo španielčiny a označuje „lúky“. Meno mu dal španielsky obchodník Rafael Rivera po divokej tráve, ktorá rástla v púštnej pôde bohatej na živiny s dostatkom vody. Toto označenie je zaujímavé najmä preto, že Las Vegas je považované za púšť, kde je väčšinou horúce a suché počasie.

Mesto hriechu

Las Vegas má rôzne prezývky. Okrem toho, že je označované ako Mesto hriechu je tiež známe ako:

  • hlavné mesto zábavy na svete,
  • hlavné mesto hazardu na svete,
  • Disneyland pre dospelých.

Spomínané pomenovania nenesie len tak náhodou. V Las Vegas nájdete približne 150 kasín, z ktorých je 60 označovaných za veľké kasína. Väčšina z nich sa nachádza na The Las Vegas Strip. Ide o 6,8 km dlhá časť ulice s názvom Las Vegas Boulevard. Pravidlom je, že v kasínach nenájdete hodiny ani okná. Ich majitelia chcú, aby ste stratili pojem o čase a hrali dlhšie. A tým pádom minuli viac peňazí.

Hlavné mesto svadieb na svete

Toto označenie dostalo najmä kvôli počtu svadieb, ktoré sa tu každý rok uskutočnia. V roku 2004 bolo v Las Vegas až 128 tisíc sobášov, pričom odvtedy ich počet klesol na približne 70 000 ročne. Napriek tomu ide stále o úctyhodné číslo, ku ktorému sme v roku 2023 prispeli aj my, pretože sme sa zosobášili v Las Vegas. Svadobný biznis v Las Vegas dosahuje 2 miliardy dolárov z ročného turistického priemyslu mesta, ktorý je vo výške 58 miliárd dolárov. Pozrite si viac zaujímavostí o svadbách v Las Vegas alebo si prečítajte príbeh o tom, ako sa z Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete.

Hlavné mesto neónov na svete

Síce sa neónové nápisy objavili v Las Vegas už v roku 1929, až neskôr v roku 1931 sa stalo niečo, čo umožnilo rozkvet farebne svietiacej reklamy naplno. Na rieke Colorado sa začala výstavba priehrady Hoover Dam, ktorá dodáva elektrickú energiu celému mestu. Dokonca The Las Vegas Strip je podľa NASA považovaný za najjasnejšie miesto na zemi práve kvôli koncentrácii svetiel na hoteloch a kasínach. Okrem hlavného mesta neónov je Las Vegas prezývané aj ako Mesto svetiel. Toto pomenovanie však zdieľa spolu s Parížom.

Mesto, ktoré nikdy nespí

Toto meno si Las Vegas prepožičalo od mesta New York. Rovnako tak si požičalo aj architektonické nápady na rôzne budovy, ktoré sa stali napodobeninami svetových stavieb. V Las Vegas nájdete štvrť  inšpirovanú New Yorkom, fejkové Benátky, Fontánu di Trevi z Ríma, britský London Eye, parížsku Eiffelovku, egypskú pyramídu či sfingu.

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Prečítajte si tiež Čo sa dá stihnúť v Las Vegas za 3 dni?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *