Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Takéto sú americké Benátky v Las Vegas

Takéto sú americké Benátky v Las Vegas

americké Benátky

Málokto vie, že Benátky nájdete ešte na jednom mieste na svete. Sú Benátky v Las Vegas dokonalá replika alebo gýč?

Fake Venice

V Las Vegas sa nachádza verná kópia Benátok. Dva sesterské rezorty The Venetian a The Palazzo kompletne vykradli vzhľad talianskeho miesta. V komplexe nájdete hotely a kasína, kongresové centrum, nočný klub, ale aj obchody či atrakcie. Všetko dokonalo zasadené do architektonických kópií najväčších benátskych pamiatok. Vonku sa týči slávna zvonica Campanile di San Marco z námestia San Marco a pod ňou najznámejší benátsky most Ponte di Rialto. Všetko vystavané z talianskych materiálov a namaľované talianskymi remeselníkmi. S jediným rozdielom, sú trochu menšie ako reálne náprotivky.

Vo vnútri aj vonku

Vo vnútri komplexu, ale aj vonku pred ním sa nachádza vodný kanál, ktorý je lemovaný typickými farebnými domčekmi. V interiéri si možno ani neuvedomíte, že ste stále neopustili hotel. Strop je totižto namaľovaný ako skutočná obloha. Samozrejme, po kanáli sa môžete nechať odviezť na skutočnej gondole. Spoznajte zaujímavosti o benátskom člne.

Ročne sa na gondole v Las Vegas plaví až pol milióna návštevníkov, pričom jedna gondola absolvuje aj 40 jázd za deň! Pokiaľ si gondola vyžaduje opravu, ide do servisu, ktorý sa nachádza vo vnútri garáže v The Palazzo. Návštevníci tu môžu cez okno sledovať opravu typického benátskeho plavidla v reálnom čase.

Oplatí sa vidieť?

Napriek tomu, že Las Vegas je celé prehnané a preplácané, toto mesto sa oplatí vidieť a zažiť. Samozrejme aj s americkými Benátkami, ktoré napodobnili talianske miesto až moc presvedčivo so všetkými detailmi.

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Prečítajte si tiež Ako vidieť Benátky za 2 dni?

Prečítajte si tiež Benátky: Poznáte tieto zaujímavosti o meste na vode?

1 názor na “Takéto sú americké Benátky v Las Vegas”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *