Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Ako sa z Las Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete

Ako sa z Las Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete

V žiadnom mieste na svete sa nekoná viac svadieb ako Las Vegas. Ako jedna z najikonickejších svadobných destinácií na svete ponúka nekonečné možnosti v tom, ako môžete prežiť svoj veľký deň. Viete, ako sa z Las Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete? 

Svadobné začiatky

Už v roku 1900 bol štát Nevada nenáročný čo sa týka požiadaviek na uzavretie sobáša. Nevyžadoval napríklad krvné testy, ktoré mali zabrániť uzavrieť manželstvo pod vplyvom alkoholu. Vďaka tomu sa sem hrnulo množstvo ľudí z iných štátov… A tu v podstate započal miliardový svadobný biznis v Las Vegas. Avšak „rýchle“ svadby, ktoré sa stali stereotypom svadieb vo Vegas, prišli do hry až v roku 1931, keď štát schválil zákony, ktoré legalizovali hazard a skrátili čas potrebný na rozvod. Zvýšený svadobný dopyt pomohol rozmachu svadobných kaplniek, kasín a hotelov.

Celebritné svadby

V 50. rokoch to pritiahlo pozornosť celebrít, ktoré sa sem prišli zosobášiť. Medzi nimi môžeme spomenúť napríklad Elvisa Presleyho a Priscillu Beaulieu, Franka Sinatru a Miu Farrow. Známe osobnosti napokon ešte viac spopularizovali svadby vo Vegas. Hlavná vec, ktorá odlišovala svadby v Las Vegas od všetkých ostatných, že premenila tradíciu, ktorá sa považovala za vážnu a časovo náročnú na niečo zábavné a neformálne. Toto všetko lákalo moderné páry, aby šli osláviť svoj veľký deň netradične a bez stresu.

Svadobné kaplnky

V svadobnom biznise sa preto vymýšľali stále nové a nové triky, aby sa kaplnky mohli odlíšiť od konkurencie. Svadobnými úradníkmi sa napríklad stali aj imitátori Elvisa Presleyho. V roku 1950 predstavila známa kaplnka The Little White Wedding Chapel svoju novinku: drive-thru svadba, ktorú sme zažili aj my v roku 2023 . Typické kaplnky v rôznych štýloch nájdete v podstate na jednej ulici Las Vegas Boulevard, no svoje vlastné kaplnky majú aj známe kasína. Miestny zákon zo 70. rokov dokonca znemožnil postaviť samostatne stojacu svadobnú kaplnku na bulvári Las Vegas Strip, ktorý je známy luxusnými kasínami a napodobeninami z celého sveta od Eiffelovky po pyramídu.

Svadobné licencie

Budúci manželia, ktorí sa chcú sobášiť v Las Vegas, môžu o svadobnú licenciu požiadať aj online v pohodlí domova. Po tom si ju stačí iba vyzdvihnúť na úrade Marriage License Bureau, ktorý je otvorený 365 dní v roku od 8:00 rána až do polnoci. Výnimkou nie sú ani Vianoce, Silvester ani Nový rok. Prečítajte si viac o tom, ako sa zosobášiť v Las Vegas. V roku 2004 bolo v Las Vegas až 128 tisíc sobášov, pričom odvtedy ich počet klesá na približne 70 000 ročne.

Svadobný biznis

Prosvadobný prístup na úradoch, ale aj v kaplnkách urobil zo svadieb v Las Vegas 2 miliardový biznis, ktorý vytvára približne 18 tisíc pracovných miest. Mesto profitujúc z neustáleho prílevu ľudí, ktorí sa okrem sobášenia, ubytujú v hoteli a zahrajú si v kasíne, dosahuje 58 miliardové zisky. Hoci sa svadby vo Vegas v minulosti považovali za neúctivé, dokázali neustále naberať na popularite. Dnes snúbenci preferujú elegantnejšie svadby, čomu sa prispôsobilo aj Las Vegas napriek svojej prezývke Mesto hriechu.

Sledujte nás na InstagrameFacebooku.

Prečítajte si tiež Zaujímavosti o svadbách v Las Vegas

Prečítajte si tiež Naša svadba v Las Vegas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *