Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Zaujímavosti o svadbách v Las Vegas

Zaujímavosti o svadbách v Las Vegas

Hoci sa svadby vo Vegas v minulosti považovali za neúctivé, dokázali neustále naberať na popularite. Dnes snúbenci preferujú elegantnejšie svadby, čomu sa prispôsobilo aj Las Vegas napriek svojej prezývke Mesto hriechu. Pozrite si zaujímavosti o svadbách v Las Vegas.

 1. Las Vegas je považované za hlavné mesto svadieb na svete. Prosvadobný prístup na tamojších úradoch, ale aj v miestnych kaplnkách urobil zo svadieb v Las Vegas výnosný biznis. Spoznajte celý príbeh o tom, ako sa z Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete
 2. V roku 2004 bolo v Las Vegas až 128 tisíc sobášov, pričom odvtedy ich počet klesol na približne 70 000 ročne.
 3. Spojené štáty americké spotrebujú až 17 ton zlata na svadobné obrúčky.
 4. Medzi najobľúbenejšie svadobné dátumy v Las Vegas patria tie, v ktorých sa opakujú číslice, napríklad 1. 1. 2001 a 10. 10. 2010.
 5. Jeden z najpopulárnejších dátumov všetkých čias, ktorý bol rezervovaný už mesiace vopred, bol 7. 7. 2007. A náhodou padol na sobotu.
 6. Najobľúbenejšie svadobné dni v Las Vegas sú Valentín a Silvester.
 7. Zo svadieb v Las Vegas vznikol postupom času 2 miliardový biznis, ktorý vytvára približne 18 tisíc pracovných miest.
 8. Typické kaplnky v rôznych štýloch nájdete v podstate na jednej ulici – Las Vegas Boulevard, no svoje vlastné kaplnky majú aj známe kasína.
 9. Asi najtypickejší svadobný obrad je v gýčovej kaplnke s Elvisom. A ten vám môže spievať, odviezť k oltáru alebo rovno oddať.
 10. Miestny zákon zo 70. rokov znemožnil postaviť samostatne stojacu svadobnú kaplnku na bulvári Las Vegas Strip, ktorý je známy luxusnými kasínami a napodobeninami z celého sveta od Eiffelovky po pyramídu.
 11. V roku 1950 predstavila známa kaplnka The Little White Wedding Chapel svoju novinku: drive-thru svadba, ktorú sme zažili aj my v roku 2023.
 12. O sobášny list môžete žiadať ešte predtým, ako prídete do Las Vegas, a to jednoducho z pohodlia domova. Prečítajte si viac o tom, ako sa zosobášiť v Las Vegas.
 13. Sobášnu licenciu vydáva Marriage Licence Bureau – Clark County, Nevada, ktorý je otvorený 365 dní v roku od 8:00 rána až do polnoci, vrátane všetkých sviatkov, a to bez výnimky. Tomu sa hovorí proklientsky prístup!
 14. Úradný poplatok za svadobnú licenciu je vo výške 102$.
 15. Vo Vegas sa sobášili (prípadne obnovovali sľub) napríklad: Bruce Willis a Demi Moore, Ben Affleck a Jennifer Lopez, Kourtney Kardashian a Travis Barker, Cindy Crawford a Richard Gere, Joe Jonas a Sophie Turner, Angelina Jolie, Nicolas Cage, Lily Allen, Jon Bon Jovi, Sylvester Stalone, Michael Jordan, Pamela Anderson, Slash, Eva Longoria, David Dobrik, Sinéard O´Connor…

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Prečítajte si tiež Ako sa z Las Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete

Prečítajte si tiež Las Vegas: Zaujímavosti o meste plnom prezývok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *