Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Čo sa dá stihnúť v Las Vegas za 3 dni?

Čo sa dá stihnúť v Las Vegas za 3 dni?

Mesto hriechu alebo neónov? V Las Vegas si môžete pozrieť monumenty z celého sveta v podstate na jednej ulici. Okrem ofejkovaných slávnych stavieb tu zažijete neopakovateľné zážitky na miestnych atrakciách. 

The Strip

The Las Vegas Strip je 6,8 km dlhá časť ulice s názvom Las Vegas Boulevard. Známa je vďaka kasínam, hotelovým komplexom a svetovým napodobeninám. Väčšinu zastávok, ktoré stoja za návštevu, nájdete práve tu.

Las Vegas Sign

Niektorí považujú nápis za oficiálny južný koniec Stripu. Ide o jeden z najtypickejších spotov, kam sa môžete prísť odfotiť svojpomocne alebo sa o to postará zamestnanec mesta, ktorý je tam k dispozícii. Nápis nájdete v blízkosti letiska, a tak cestou z neho alebo naň sa určite nezabudnite zastaviť na tomto ikonickom mieste.

Fontána a sopka

Na Stripe nájdete napríklad ikonické kasíno Bellagio z filmu Dannyho jedenástka. Ujsť by ste si nemali nechať ani predstavenie hudobnej fontány, ktorá sa rozlieha priamo pred ním. Na umelom jazere vo veľkosti 3,4 hektáru vystreľuje vodu do zvukov hudby až 1214 vodných trysiek. Zabaviť sa môžete na známe piesne od interpretov ako Cher, Lady Gaga, The Beatles, Elvis Presley, Frank Sinatra, Whitney Houston či Elton John. Ide o jednu z najdrahších fontán na svete, ktorej výstavba stála až 40 miliónov dolárov.

Pred kasínom Mirage zas môžete vidieť vybuchujúcu sopku The Volcano. Jej sálajúce teplo ucítite aj napriek tomu, že vás delí od nej jazero a zábradlie.

Talianske napodobeniny

Pozrieť by ste si mali aj rozsiahly Caesars palace, kde sa okrem hotela nachádza kasíno, nákupné centrum, ale aj slávna reštaurácia Gordona Ramsayho Hell´s Kitchen. V cézarskom komplexe nájdete tiež Trevi Fountain Caesar’s Palace, kópiu Fonáty di Trevi v Ríme. Na Stripe však uvidíte aj ďalšie slávne talianske pamiatky, pretože The Venetian a The Palazzo sú sesterské rezorty, ktoré verne skopírovali Benátky.

New York, New York

Na Stripe nájdete aj štvrť inšpirovanú mestom New York s replikou mrakodrapov Empire State Building, Chrysler Building, ale aj Sochy slobody či Brooklynského mosta. Celý vizuál dopĺňa obrovská horská dráha Big Apple Coaster.

Ďalšie fejky

Atmosféru Paríža navodzuje zmenšená Eiffelova veža. Prekvapí vás pyramída zo skla alebo fejková Sfinga v The Luxor Las Vegas? Keďže v tomto celom blázinci chýba už len stredoveký hrad, postavili ho pod názvom The Excalibur.

A iné kuriozity

Okrem toho hoďte očkom na ružový hotel Flamingo či na zlatú budovu Trump. Vizuálne zaujímavou architektúrou sa môže pýšiť budova v tvare fľaše Coca Coly. Krásu retro neónov zas oceníte na exteriéri Circus Circus, keďže jeho šapitó je vysvietené tisíckami guľových svetielok.

V meste nájdete najrôznejšie aktivity a expozície. My sme sa rozhodli pre Shark Reef Aquarium at Mandalay Bay. Okrem vodného tunela však majú aj celú miestnosť, ktorá je presklená ako akvárium. Na strope, podlahe aj okolitých stenách vidíte plávajúcej ryby a žraloky okolo vraku lode.

High Roller

Povinná jazda na 168 metrovom kolese vám zaberie 30 minút. Keďže sa nachádza pomerne blízko Stripu, uvidíte z neho aj niektoré najznámejšie budovy. Hoci ide o napodobeninu britského London Eye, pohľad na nočné Vegas z vtáčej perspektívy by ste si nemali nechať ujsť.

The Strat

O čosi lepší výhľad na celé mesto uvidíte z najvyššej vyhliadkovej veže v USA. The Stratosphere je svojou výškou 350 metrov druhou najvyššou vyhliadkovou vežou na západnej hemisfére Zeme. Na najvyšších poschodiach sa nachádza bar, kde si môžete užiť luxusný výhľad. V prípade silného nárazového vetra býva zatvorená nielen terasa, ale aj štyri adrenalínové atrakcie. Skyjump zo Stratosféry drží svetový Guinnesov rekord za najvyšší kontrolovaný zoskok. Je to až 260 metrov!

Staré Vegas

Freemont street je druhou najslávnejšou ulicou v Las Vegas a prvou dláždenou ulicou v meste. Kedysi tiež bola miestom pôvodnej hazardnej scény ešte dávno predtým, než bol hazard legalizovaný. Celá ulica je skrytá pod obrovitánskou obrazovkou, na ktorej sa premietajú rôzne projekcie, napríklad tečúcej vody či lesa. Dnes sa tu koná množstvo koncertov svetových interpretov a kapiel celkovo na troch pódiách. Vo všeobecnosti však ide o vykričanú štvrť, kde nájdete rôznych podivínov a prostitútky.

Svadba

Svadbou a svadobným obedom sme zabili jeden celý deň v Las Vegas. Pokiaľ vás zaujíma, aká bola naša drive-thru svadba v Las Vegas, tejto téme sme venovali viacero článkov na blogu. Každého však zaujímala jedna vec viac než ostatné. Je svadba v Las Vegas platná na Slovensku? Odpoveď sa dozviete v samostatnom príbehu. Na slávnostný obed sme si vybrali reštauráciu Gordona Ramsayho v Caesars palace. Bola to reštaurácia s dvojitým menu, pričom jedno z nich bolo špeciálne určené pre bezlepkáčov. Čo viac sme si mohli priať než vynikajúce jedlo bez kontaminácie a následnej otravy?

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Prečítajte si tiež Ako sa z Las Vegas stalo hlavné mesto svadieb na svete

Prečítajte si tiež Las Vegas: Zaujímavosti o meste plnom prezývok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *