Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Naša svadba v Las Vegas

Naša svadba v Las Vegas

Niektorí na nás pozerali ako na bláznov a iní nám fandili. Rozhodli sme sa zbaliť si kufre a odísť do zahraničia, aby sme sa zosobášili. Takáto bola naša svadba v Las Vegas.

Výber destinácie

Chceli sme svadbu v zahraničí, a tak sme zvažovali rôzne krajiny. Prechádzali sme si plážové destinácie, ale aj mestské metropoly. Nakoniec sme sa však rozhodli pre hlavné mesto svadieb na svete, a to Las Vegas. Páčilo sa nám mesto a jeho teplé podnebie s minimom zrážok, no aj jednoduchý úradný proces v porovnaní s ostatnými krajinami. Keďže okrem hazardu je hlavným zdrojom príjmov mesta aj svadobný biznis, uzavretie sobášu sa tu snažia zbytočne nekomplikovať. Informujte sa viac o tom, ako sa zosobášiť v Las Vegas.

Výber kaplnky

Ponuka je skutočne široká. Chcete mať svadbu vo vrtuľníku nad mestom? Ak o tom viete snívať, v Las Vegas to môže uskutočniť. V Las Vegas to nie je problém. Každá kaplnka ponúka vlastné svadobné balíčky. Asi najtypickejší svadobný obrad je v gýčovej kaplnke s Elvisom. A ten vám môže spievať, odviezť k oltáru alebo rovno oddať. Vo všeobecnosti sa odporúča urobiť si rezerváciu, keďže vo Vegas býva viac než 70 000 sobášov ročne, pričom niektoré údaje uvádzajú až neuveriteľných 120 000! Daná kaplnka tak nemusí byť voľná v čase, keď prídete. V takomto prípade sa budete musieť uspokojiť s nejakou inou, ktorá bude mať práve voľný termín. My sme sa rozhodli pre azda najslávnejšiu z nich – Little White Wedding Chapel.

V tejto kaplnke sa sobášili (prípadne obnovovali sľub) napríklad Bruce Willis s Demi Moore, Ben Affleck s Jennifer Lopez, Joe Jonas so Sophie Turner, Sylvester Stalone, Michael Jordan, Pamela Anderson, Slash (gitarista skupiny Guns´n ´Roses), Eva Longoria, David Dobrik, Sinéard O´Connor, Frank Sinatra s Miou Farrow. Netreba zabúdať na legendárne 55 hodinové manželstvo Britney Spears, ktoré sa uzavrelo práve v tejto kaplnke. Dokonca aj Ross s Rachel sa v Priateľoch sobášili v Las Vegas a kde inde ako práve tu?

Z ponúkaných balíčkov sme sa rozhodli pre drive thru svadbu. Poprosíme dvakrát menu a jeden sobáš! Hoci ostanete hladní, budete svoji. Bola to krátka ceremónia, kde nás zosobášil úradník v okne, zatiaľ čo sme sedeli v aute. Ideálny typ auta pre túto príležitosť je cabrio, a preto sme si požičali bieleho Mustanga. Rezervácia termínu v predstihu sa nám vyplatila, keďže medzičasom táto položka zdražela. Cena sa vyšplhala z pôvodných 50$ na 80$.

Deň D

Na miesto sme sa mali dostaviť pol hodinu pred svadbou, aby sa vyplnili všetky potrebné dokumenty. Zamestnanci boli veľmi milí a ochotní. Keďže v kaplnke sa nachádza viacero lokalít pre obrad, zahliadli sme niektoré iné svadby či fotenia. Náš obrad trval 4 minúty a ten po nás iba dve. Takže pokiaľ chcete ešte kratšiu verziu beztak krátkej ceremónie, bez problémov vám vyhovejú. Úradník počas obradu hovoril vo veršoch. Bolo to veľmi vkusné a k veci. Jednoducho žiadne rozvláčne a preplácané reči, čo sa nám páčilo. Dokonca aj sľub, ktorý sme opakovali, nebol ako ten tuctový z každej americkej komédie. Bol originálny, milý a výstižný.

Po obrade nás nikto nenaháňal, a tak sme mali čas na fotenie. Pofotili sme spolu aj novomanželov z Francúzska. Keďže boli sami, mohli si robiť iba selfie alebo sa fotiť navzájom. Okolo kaplnky prešlo zopár turistov. Fotili si nás ako kuriozitu do rodinných albumov, kývali, prípadne rovno aj gratulovali. Rovnako na nás reagovali aj ľudia v meste, pričom nám neváhali ani podať ruku pri gratulácii. Kedysi som na internete čítala, že vo Vegas sa to hemží mladomanželmi a ulicu neprejdete bez toho, aby ste stretli aspoň jednu nevestu a ženícha. My sme ich zahliadli iba sporadicky, a tak som nadobudla pocit, že májová svadba je v tomto meste mimo sezónu. Podľa oficiálnych štatistík je však moja domnienka nesprávna, keďže máj patrí k najsilnejším mesiacom na sobáš.

Uznanie sobášu na Slovensku

Po uzavretí manželstva v zahraničí nás čakal byrokratický kolotoč s dlhými čakacími lehotami. Viac o ňom sa dozviete v článku, ako sme zlegalizovali náš zahraničný sobáš na Slovensku.

Sledujte nás na Instagrame a Facebooku.

Prečítajte si tiež Svadba v zahraničí: Ako sa zosobášiť v Las Vegas?

Prečítajte si tiež Ako na to? Uznanie zahraničného sobášu na Slovensku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *