Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Vianočné trhy v Nitre musia ponúkať dietetické jedlá

Vianočné trhy v Nitre musia ponúkať dietetické jedlá

Tradičné Vianočné trhy budú v Nitre aj tento rok. Novinkou však budú dietetické jedlá, ktoré majitelia stánkov musia ponúkať pre špeciálnych stravníkov.

Vianočné mestečko

Vianočné mestečko v Nitre otvorí svoje pomyselné brány už v piatok 1. decembra 2023. Návštevníci sa môžu tešiť na 30 predajných stánkov s takýmto zložením:

  • 13 stánkov s výrobkami a trvanlivým pečivom,
  • 8 stánkov s občerstvením,
  • 8 stánkov s nápojmi.

Pre špeciálnych stravníkov

Stánky s jedlom majú tento rok povinnosť ponúkať aj bezlepkové a bezlaktózové výrobky. Ide o skvelý nápad na prilákanie nových ľudí do Vianočného mestečka a ich zrovnoprávnenie s bežnými zdravými občanmi. To, čo vzbudilo vlnu radosti u pre špeciálnych stravníkov, vyrobí pravdepodobne vrásky na čele predajcov. Tieto výrobky sú nielen náročnejšie na výrobu, ale aj ich suroviny sú výrazne drahšie.

Kvalita je otázna

Veľkou otázkou je tiež zabezpečenie proti kontaminácii od bežných lepkových a mliečnych výrobkov. Všetko, čo sa v miniatúrnom stánku bude pripravovať pre špeciálnych stravníkov, by malo mať svoje kuchynské náradie, pracovné plochy, nádoby a hrnce. Nehovoriac o čistých rukaviciach na rukách zamestnancov pri manipulácii s bezlepkovými a bezlaktózovými výrobkami. Ako sa s niečím takýmto budú predajcovia vedieť vysporiadať na pár metroch štvorcových? Utrpieť môže bezpečnosť týchto jedál alebo ponuka, ktorá bude veľmi chabá. Stánkari budú ponúkať aspoň niečo pre špeciálnych stravníkov, aby splnili nariadenie mesta Nitra, čo vo finále môže byť všakovaká hlúposť. Vo väčšine prípadov je človek na diéte odbitý pohárom s ovocím alebo niečím podobným.

Tip na darčeky

Hľadáte vianočné darčeky pre svoju rodinu a blízkych? Čo takto ich potešiť úžitočnými výrobkami pre veselý domov z nášho e-shopu. Ich kúpou podporíte našu tvorbu, ktorá sa venuje životu so stravovacími obmedzeniami.

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *