Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Svadba v zahraničí: Ako sa zosobášiť v Las Vegas?

Svadba v zahraničí: Ako sa zosobášiť v Las Vegas?

Keďže sme chceli, aby naša svadba bola v zahraničí, zvažovali sme viacero destinácií. Nakoniec vyhralo hlavné mesto svadieb na svete – Las Vegas. Páčila sa nám nielen destinácia, ale aj jednoduchý úradný proces v porovnaní s ostatnými krajinami. Keďže okrem hazardu je hlavným zdrojom príjmov mesta aj svadobný biznis, uzavretie sobášu sa snažia zbytočne nekomplikovať. 

1. Požiadajte o sobášny list

O sobášny list sme žiadali ešte predtým, ako sme vycestovali do Las Vegas. Urobili sme tak jednoducho TU. Vypĺňali sme klasické informácie o sebe, rodičoch a tiež som si vyberala meno, aké chcem po svadbe prijať. Vypĺňaniu venujte maximálnu pozornosť, keďže dodatočné zmeny môžu byť spoplatnené. Výhodou tejto online žiadosti je zjednodušenie nastávajúcich papierovačiek na Marriage License Bureau – Clark Country v Nevade. Po úspešnom odoslaní žiadosti sme dostali kód, ktorý bol neskôr potrebný na úrade. Platnosť tejto žiadosti je jeden rok, počas neho môžete prísť kedykoľvek do Las Vegas a zosobášiť sa.

2. Vyzdvihnite si svoj sobášny list

Náš sobášny list sme si vyzdvihli na Marriage License Bureau, ktorý je otvorený 365 dní v roku od 8:00 do 24:00, vrátane všetkých sviatkov, a to bez výnimky. Zaplatili sme úradný poplatok vo výške 102$. Vďaka kódu zo žiadosti sme mali všetky údaje v systéme a úradníčka za priehradkou ich nemusela vypisovať. Overili sme ich správnosť a zložili sľub – zdvihnutím pravej ruky a zopakovaním prísahy. V nej sme vyhlasovali, že neklameme v uvedených informáciách (že sme slobodní a nie sme blízky príbuzní). Páry so slabšou angličtinou netrápili sľubom a jednoducho im to dali. Okrem dokumentov potrebných k sobášu nám na úrade dali ako pozornosť menovky na kufre a nálepku na auto.

Štát Nevada nevyžaduje žiadne potvrdenia k sobášu, avšak v prípade dokázaného klamstva môžete ísť sedieť do väzenia.  Návšteva bola rýchla a aj v prípade, že nemáte vopred hotovú rezerváciu, nemala by trvať viac ako hodinu. Na tento úrad by ste mali ísť najmenej 24 hodín pred plánovaným sobášom. Recepčná v hoteli nám prízvukovala, že musíme, inak nás nemôžu zosobášiť. Pravosť tejto informácie nevieme potvrdiť, keďže sme si návštevu na úrade naplánovali 25 hodín pred sobášom.

3. Povedzte si „Áno“

Vyberte si svoju vysnívanú kaplnku alebo si zvoľte netradičnejšiu svadbu, napríklad vo vrtuľníku. Odporúča sa urobiť si rezerváciu, pretože daná kaplnka nemusí byť voľná v čase, keď prídete. V takomto prípade sa budete musieť uspokojiť s nejakou, ktorá má práve voľný termín. My sme sa rozhodli pre drive thru verziu v azda najslávnejšej kaplnke Little White Wedding Chapel. Na náš sobáš sme si priniesli všetky papiere, ktoré sme dostali na úrade a doklad totožnosti – pas. Pri obrade sme obaja zopakovali krátky sľub. Tých menej jazykovo zdatných opäť netrápili a stačil iba jednoduchý súhlas.

V štáte Nevada vám stačí iba jeden svedok na sobáš, nemôže to byť však úradník, ktorý vás oddáva. Ak nikoho so sebou nemáte, kaplnka vám svedka zabezpečí a svedčiť ide niekto z personálu.

4. Zlegalizujte svoj sobáš

Po uzavretí manželstva v zahraničí sa rozbehol byrokratický kolotoč s dlhými čakacími lehotami. Viac o ňom sa dozviete v článku, ako sme zlegalizovali náš zahraničný sobáš na Slovensku.

Stálo to za to?

Výber destinácie neľutujeme. Celé Las Vegas je veľmi prosvadobne orientované. Neboli potrebné žiadne dokumenty zo slovenských úradov pre uzavretie sobášu. Online žiadosť o sobášny list sme požiadali z pohodlia domova. Nasledovala už len krátka (v našom prípade približne 10 minútová) návšteva úradu, ktorý je otvorený 365 dní v roku od 8:00 do 24:00, vrátane všetkých sviatkov, a to bez výnimky. Paráda, no nie?

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Prečítajte si tiež Naša svadba v Las Vegas

Prečítajte si tiež Ako na to? Uznanie zahraničného sobášu na Slovensku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *