Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Je naša svadba v Las Vegas platná?

Je naša svadba v Las Vegas platná?

Po tom, čo sme oznámili, že sa ideme brať do Las Vegas, každého zaujímala jedna vec viac než ostatné. Je svadba v Las Vegas platná? Táto otázka predbehla aj tie klasické, prečo sme si vybrali Las Vegas a či budeme mať ešte dodatočnú parádu a hostinu na Slovensku.

Pred sobášom

Keďže okrem hazardu je hlavným zdrojom príjmov mesta aj svadobný biznis, uzavretie sobášu tu zbytočne nekomplikujú. Aj z tohto dôvodu majú jednoduchý úradný proces v porovnaní s ostatnými krajinami. Potrebná je iba krátka návšteva úradu Marriage License Bureau – Clark Country v Nevade. Keďže mnohí zabúdajú (alebo nevedia, že musia) ísť na úrad pred sobášom, ich svadba je neplatná. V našom prípade sme tam boli iba 10 minút, keďže žiadosť o sobášny list sme podali ešte z pohodlia domova. Výhodou tejto online žiadosti je zrýchlenie nastávajúcich papierovačiek na úrade. Podrobnejšie informácie o tom, ako sa zosobášiť v Las Vegas, sa dozviete v samostatnom článku.

Sobáš

Na náš sobáš sme priniesli všetky papiere, ktoré sme dostali na úrade a, samozrejme, doklad totožnosti – pas. Oddávajúci tak mohol vykonať všetky potrebné úradné náležitosti.

Po sobáši

Po vyslovení „I do“ nie je hotovo, pretože v tej chvíli sa rozbieha byrokratický kolotoč s dlhými čakacími lehotami. Ak sa plánujete zosobášiť v zahraničí, musíte rátať s tým, že sobáš bude nutné dodatočne zlegalizovať na Slovensku. Výsledkom tohto procesu je slovenský sobášny list, vďaka ktorému si budete môcť zmeniť všetky doklady na nové meno. Zistite viac o procese uznania zahraničného sobášu na Slovensku v samostatnom článku.

Platná či neplatná?

Samozrejme, že platná. Dôležité je dodržať všetky kroky a môžete byť oficiálne manželia aj na Slovensku. Stačí mať iba dávku trpezlivosti pri byrokatickej tortúre a odhodlanie do toho ísť. 🙂

Sledujte nás na Instagrame a Facebooku.

Prečítajte si tiež Naša svadba v Las Vegas

Prečítajte si tiež Svadba v zahraničí: naše skúsenosti a rady

1 názor na “Je naša svadba v Las Vegas platná?”

  1. A mne hovorili všetci, to vám nebude platiť! A ono to teda ozaj ide takto spraviť. To je super. Však kto chce, nech ide. Aj my sme tak chceli, ale počúvali sme iných. 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *