Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Dostali sme list od Santu zo Severného pólu!

Dostali sme list od Santu zo Severného pólu!

V decembri 2021 sme navštívili dedinku Santa Clausa vo Fínsku. A o rok neskôr na Vianoce sme dostali list od Santu zo Severného pólu! 

Santova pošta

Už v predchádzajúcom článku sme vám vysvetlili, ako funguje Santova pošta. Tá sa nachádza pri vstupe do Santa Claus Village – Santovej dedinke pri fínskom mestečku Rovianemi. Navštívili sme ju v decembri 2021 počas toho, ako sme niekoľko mesiacov žili v severnom Fínsku. O našom pobyte na sobej farme si môžete prečítať viac v záložke Fínsko.

Objednanie listu

V Santa Claus Main Post Office sme vyplnili objednávkový formulár na list od Santu za 8,90€. Mohli sme si vybrať, či chceme, aby nám prišla v januári po Vianociach alebo počkáme do budúcich Vianoc. My sme sa rozhodli ponechať si toto vianočné čaro na december 2022. Vo formulári sa uvádzalo, že listy sa posielajú už na začiatku decembra, aby stihli prísť do Štedrého dňa aj do najodľahlejších kútov sveta. Čo myslíte, stihli nám prísť?

Obsah Santovho listu

Pošta od Santu prišla 19. decembra a v obálke obsahovala 3 časti. Okrem omaľovanky obsahoval aj list, v ktorom sa nám prihovára a spomína prípravu na Vianoce so svojimi škriatkami. Posledná príloha listu bola tá najdôležitejšia, pretože šlo o Certificate of niceness – oficiálny certifikát o tom, že ste sa ocitli na Santovom zozname dobrých a poslušných. Tento dekrét vydáva hlavný elf, ktorý zastupuje Niceness Committee. Samozrejme, nesmie chýbať ani zlatá pečiatka pravosti. 🙂 Teraz mi už nikto nemôže povedať, že neposlúcham! A dokonca mám aj dôkaz.

Prečítajte si tiež Kde býva Santa Claus? Navštívili sme ho v Rovaniemi

Prečítajte si tiež Ako funguje Santova pošta?

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *