Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Nulový doplatok za bezlepkové potraviny na recept?

Nulový doplatok za bezlepkové potraviny na recept?

Doplatok na potraviny na recept

Pokiaľ ste už fantazírovali, na čo miniete peniaze, ktoré ušetríte vďaka nulovému doplatku za potraviny na recept, budete možno sklamaný. Pozrite sa na to, koho sa týka odpustenie doplatkov v lekárni od 1. januára 2022. 

Byť ZŤP nestačí

Napriek tomu, že ako celiatik vlastníte preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, nárok na nulový doplatok za dietologické potraviny mať automaticky nemusíte. Dôležitá je aj výška vášho príjmu. Tá nesme prekročiť hranicu 680€ za mesiac. Pozitívne je, že v lekárni nemusíte dokladovať svoj plat. Zdravotná poisťovňa sprístupní informáciu, či platíte doplatok alebo nie priamo lekárnikovi pri výdaji potravín na recept.

Nie všetky potraviny na recept bez doplatku

Bezlepkové potraviny budú s nulovým doplatkom len tom v prípade, že si vyberiete najlacnejší variant spomedzi danej skupiny produktov. Pokiaľ nie, doplatok musíte zaplatiť, avšak mal by byť znížený o hodnotu doplatku najlacnejšej alternatívy.

Objednávanie si najlacnejších alternatív však nie je východiskom pre ľudí s pridruženými alergiami. Tí majú zo škály bezlepkových potravín na recept veľmi obmedzený výber kvôli alergiám na mlieko, sóju, zemiak či kukuricu a pod.

Vrátenie preplatku

Doplatky, ktoré prevyšujú limit spoluúčasti, vám budú naďalej poukazované od zdravotnej poisťovne na účet raz za štvrť roka. Týka sa to aj celiatikov, ktorí majú príjem vyšší ako 680€ za mesiac.

Prečítajte si tiež Nová bezlepková múka na predpis Rolls mix

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Informácie sme čerpali tlačovej správy Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 31. decembra 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *