Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Ako vidieť Benátky za 2 dni?

Ako vidieť Benátky za 2 dni?

Chcete si pozrieť talianske mesto na vode, no nemáte veľa času? Takto sme my precestovali Benátky za 2 dni. 

Príchod na lodi

Do Benátok priletíte pohodlne zo Schwechatu, a to rovno na najbližšie letisko Marco Polo. Ako sa odtiaľ dostanete do zátoky? Na výber máte viacero variant: vlak, autobus, prenájom auta a loď. Najlepší turistický zážitok prinesie bezpochyby príchod na lodi. Verejnú prepravnú loď nájdete pod označením Alilaguna. V Benátkach nie sú žiadne autá, a preto ak si prenajmete auto, budete ho musieť pred vstupom na ostrov zaparkovať a ísť po vlastných.

Canale Grande

Ide o najväčší vodný kanál v Benátkach, ktorý má dĺžku cez 3 kilometre a hĺbku 5 metrov. Až 60 % mestskej dopravy prechádza práve cez Canale Grande, a preto niet divu, že ide o jednu z najdôležitejších vodných ciest v celom Taliansku. Premáva tu linka Vaporetto 1, ktorá má zastávky pozdĺž celého Canale Grande. Pamätajte na to, že pri cestovaní po Benátskej zátoke sa oplatí zakúpiť celodenný lístok.

Ponte di Rialto

Benátky sa nazývajú aj Mestom mostov, a preto niet divu, že tu ich narátate viac než 400! Bezpochyby najznámejší z nich je Ponte di Rialto, ktorý nechýba takmer na žiadnej ikonickej fotografii Benátok.

Gondola

Návšteva Benátok sa nesmie zaobísť bez jazdy na typickej gondole. Takúto vyhliadkovú jazdu si môžete užiť romanticky vo dvojici za 80€. Ide o 45 minútovú prehliadku po úzkych uličkách, ale aj hlavnom kanáli Canale Grande (v prípade, že si zoberiete gondolu pri Canale Grande). Cena nočnej jazdy sa pohybuje od 100€. Hoci sa môže zdať táto cena privysoká, pohľad na svietiace Benátky a prázdny Canale Grande dávajú romantike úplne nový rozmer.

Gondolu si však môžete vyskúšať aj o čosi lacnejšie ako dopravný prostriedok. Premáva z jednej strany Canale Grande na druhú v miestach, kde sa nenachádzajú mosty. Tato krátka jazda vyjde na 2€. Zaujalo vás typické benátske plavidlo? Prečítajte si viac zaujímavých faktov o gondole.

Preneste si domov kúsok Benátok. Vďaka našej gondole na stratené vajce si pripravíte dokonalé raňajky.

Piazza San Marco

Námestie Piazza San Marco (ang. St Mark’s Square) je základným východiskovým bodom v Benátkach. Nájdete na ňom hneď niekoľko pamiatok ako orloj Torre dell’Orologio, baziliku Basilica di San Marco, či zvonicu Campanile di San Marco, z ktorej získate skvelý výhľad na zátoku.

Benátske masky

Aj keď Benátky nenavštívite v čase karnevalu (cca 2 týždne v období od januára do marca), poobzerajte sa po maskách v miestnych obchodoch a dielňach. Ide o pevnú súčasť benátskej kultúry. Ak si chcete odniesť domov tento suvenír, dajte si pozor, aby ste nekúpili napodobeninu namiesto umeleckého diela

Ostrovčeky

Hoci má Benátska zátoka až 118 ostrovov, nie každý z nich vám vie ponúknuť dovolenkový zážitok. Za návštevu určite stojí Burano, ktorý púta pozornosť turistov vďaka farebným domčekom. Pozrieť si môžete aj pokojnejšie Murano, ktoré je známe vďaka sklárskej výrobe. Na tieto ostrovy sa dostanete dvomi spôsobmi. Buď si zarezervujete celodenný zájazd na výletnej lodi z hlavného benátskeho ostrova alebo za pomoci vodnej verejnej dopravy, ktorá sa nazýva vaporetto. My sme využili druhú možnosť, pričom za celodenný lístok na jednu osobu sme zaplatili 25€.

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Prečítajte si tiež Burano: Pestrofarebné domčeky v Benátskej zátoke

Prečítajte si tiež Murano: sklárska perla v Taliansku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *