Domovská stránka » Blog » Ako funguje Santova pošta?

Ako funguje Santova pošta?

Nie, nemyslíme tým distribúciu vianočných darčekov, o to sa predsa postará sám Santa Claus. Na mysli máme predsa legendárnu poštu so špeciálnou pečiatkou z polárneho kruhu. Tak čo, zaujíma vás ako funguje Santova pošta?

Kde nájdete Santovu poštu?

Pri fínskom meste Rovaniemi nájdete dedinku Santa Claus Village. Prečítajte si o tom, kde býva Santa Claus? Hneď za vstupom do dedinky sa nachádza Santa Claus Main Post Office. Ide o poštu s kompletným servisom, ktorá vám odošle listy aj balíky kamkoľvek na svete. Svojím návštevníkom poskytuje dve hlavné služby.

Potešte svojich blízkych

Prvá služba by sa pokojne dala nazvať aj klasická, keďže funguje rovnako ako u nás – posiela pohľadnice a listy vašim blízkym. Majú tam veľký výber obrázkov či motívov na pohľadniciach a tiež množstvo druhov ozdobných papierov i obálok v prípade, že posielate list. Okrem toho môžete potešiť blízkych aj spomienkovými predmetmi, ktoré sú tiež v ponuke. Ide o drobnosti ako kľúčenky, no i väčšie predmety ako plyšové hračky. My sme posielali iba klasické pohľadnice, každá z nich stála 1 euro. Na výber tu bolo zo základných 4 poštových známok, cena jednej bola 1,95 €. Boli tu tiež aj prémiovejšie poštové známky, tie však stáli od 5 € a vyššie. Všetky, samozrejme, opečiatkovali škriatkovia na Santovej pošte s už spomínanou špeciálnou známkou Arctic Circle.

Santova pošta v Rovaniemi - Santa Claus Village

List od Santa Clausa

Santa dostane každý rok okolo pol milióna listov od detí z celého sveta. Vedeli ste však, že Santa Claus môže napísať aj vám? Druhá služba je teda špeciálnejšia, pretože môžete dostať poštu od samotného Santa Clausa. Ide o akýsi certifikát či potvrdenie od Santu, v ktorom sa píše, že ste boli celý rok dobrý. Pokiaľ navštívite Santovu dedinku rovnako ako my v predvianočnom čase v decembri, môžete si vybrať. Chcete, aby prišli tieto potvrdenia v januári po Vianociach alebo počkáte až do budúceho roka? My sme sa rozhodli pre budúcoročné Vianoce, čiže sviatky roku 2022, aby sme si čaro Santa Clausa pripomenuli aj o rok. Vo formulári sa uvádzalo, že listy sa posielajú už od začiatku decembra, aby stihli prísť do Štedrého dňa aj do najodľahlejších kútov sveta.

Tak čo, zaujala vás Santova pošta?

Sledujte nás na Instagrame Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *